İzmir içi ücretsiz servis : 0232 250 7 260

Hizmetlerimiz

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halılarının kalitesini ipliklerinin cinsi, düğüm sıklığı ve boyası belirler.El dokuma halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir.Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır.Kök boyası ve kimyasal boyalar.Kök boyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır,daha parlak bir görünum verir.Her iki boyanın da kullanıldiği el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrubeli olunmazsa geri dönuşumu olmayan problemler çıkabilir.Bu sebeple el dokuma halılarınızı kesinlikle profosyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanizi tavsiye ediyoruz.El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur.

Halılarınızı yıkatacağınız firma bu garantiyi size vermelidir. Biz atlantik halı yıkama olarak bu garantiyi veriyoruz. Ayrıca bu halıları evinizde silmekte oldukça risklidir. Yıkamak için aldığımız daha önçeden boyası karışmış veya solmuş halıların yüzde ellisi profosyonel olmayan halı yıkamalarda olmuşsa yüzde elliside evlerde yanlış veya bilinçsiz temizleme esnasın da bozulmuş olduğunu görmekteyiz.Oldukca büyük paralara aldığınız veya senelerce sakladığınız el dokuma halınızı temizletirken,iyi temizlenmediği bir yana halınızdan da olabilirsiniz.Halılarınızı bize yıkatmasanızda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

EL DOKUMA HALISI YIKAMA İŞLEMİ

Bu halıları kesinlikle tek tek yıkıyoruz.Yün halılar diğer halılara nazaran daha kalın halılardır ve daha çok toz,kir ve halı akarı barındırırlar.Önçelikle kaba kir ve tozlarından arındırdiğimiz halıları otomatık makinemizde yıkadıktan sonra hemen sıkma makinesinde sıkıyoruz. El dokuma halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrubeli olduğundan hiç bir problemle karşılaşmamaktayız. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta gerekmektedir.

 

EL DOKUMA HALILARIN EVDE TEMİZLİĞİ İÇİN ÖNERİLER

Dokuma halıların üzun ömürlü ve parlak görünumlu olabilmesi için periyodik bakimlarının yapılması gerekir.

Haftada 1 vaya 2 kez tüylerinin yatık yönüne doğru elektrik süpürkesiyle süpürülmalidir.

Rutubet ve nemden uzak tutmak gerekir.

Nem almış ise mutlaka havalandırılmalıdır.

Sacakları çamaşır suyu gibi maddelerle beyazlatılmamalı,tarak ve benzeri aletlerle taranmamalıdır.Çamaşır suyu saçakları dökebilir.

El dokuma halılar kesinlikle silkelenmemeli çünkü esneme yapabilirler.

Kurutemizlemeye verilmemeli.